Що ваші молитви розповідають про вас?

  • Що ваші молитви говорять про вас?
  • Чому вислуховування молитви є важливим?
  • Як молитись, щоб бути почутим?

Коли ви молитеся Богові, Він слухає. Але після молитви день за днем, тиждень за тижнем, ви показуєте, якою людиною відкривають вас ваші молитви. Чи проявляєте ви себе у своїх молитвах як вдячного, уважного, сумлінного християнина? Чи бачить Бог у ваших молитвах того, хто любить праведність, що прагне виправдання Його імені та мети? Яке враження справляє на вас те, що ви говорите у своїх молитвах?

Чи показують ваші молитви, що ви щасливий служитель, вдячний за життя, що цінує Його Слово і хоче побачити, як організація Єгови зростає настільки, що вона невдовзі наповнить всю землю справедливістю і праведністю? Якою ж людиною ви є у своїх молитвах до Бога?


Ваші молитви відображають те, ким ви є насправді. Вони говорять про вас.


Слухаючи ваші молитви, Бог точно знає, про що ви думаєте, що вас найбільше хвилює, у чому полягають ваші інтереси, якими є ваші бажання та переживання. Він знайомиться з вами справжніми. Він знає, як ви ставитеся до своїх братів по служінню та людей загалом. Він знає, чи ви співчутливий до тих, хто страждає за правду. Він знає про ваші думки про визначних і про маловідомих, про багатих і бідних. Він знає, як ви ставитеся до тих людей доброї волі, які прагнуть знати правду і жити. За тим, що ви говорите, Він може визначити, чи ви усвідомлюєте свої духовні потреби.

За вашими молитвами і тим, як ви молитеся, Єгова дізнається, як сильно ви бажаєте того, про що просите. А чи, можливо, те, що ви кажете, є просто переліком слів. Ваші молитви показують, наскільки ви надієтеся на Бога, тому що щодня перед служителем Єгови стоять важкі завдання. Багато духовних стін потребують зміцнення, інші мають бути повністю відновлені — стіни віри, надії та мужності, які впали або ослабли. Молитва Єгові допоможе вам відновити ці стіни в собі та в інших. Ваша молитва Єгові показує, що ви бачите у ньому тверду опору і міцну вежу в потрібний час. Молитва є демонстрацією вашої віри. У ній – все, у що ви вірите (Пс. 61:3; Пр. 18:10).

Належна повага та пристойність

Молитва – це не лише розмова. Послух також є частиною молитви. Якби ви постали перед земним царем, хіба будете тільки балакати? Хіба не послухаєте того, що він хоче сказати? Звісно, так. Потім, коли ви схилите коліна перед Єговою, Царем Вічності, будьте уважні. І коли ви говорите, переконайтеся, що ваші слова виявляють належну повагу, що вони люб'язні та добрі. Тоді ваші слова будуть говорити про вас добре (Єр. 10:10).


Ваша пристойність у молитві також позначиться на ставленні до вас.


Якщо ви позіхаєте під час молитви або квапливо промовляєте кілька слів, чи буде це добре характеризувати вас? Чи повели б ви себе так, стоячи перед земним царем? Тоді не ведіть себе так перед Єговою, Володарем Всесвіту. Ваша поведінка засвідчує, чи шануєте ви гідність і честь Його високого становища, розумієте і цінуєте свій привілей звертатися до Нього в молитві. Спостереження за своєю поведінкою в молитві допоможе вам краще усвідомити благословення, дароване вам завдяки цьому привілею молитви. Тоді не тільки ваші молитви, але й ваша поведінка буде добре характеризувати вас.

Послух - це частина молитви

Послух перед Богом є також невіддільною частиною молитви. Як це зробити? Людина слухає Бога, дозволяючи словам Біблії проходити через її розум і серце. Біблія є Богом натхненне Слово, написане мовою людей. Отже, слухаючи Писання, слова пророків, думки апостолів і мудрість Ісуса Христа все проходить через розум, збуджуючи його. Так можна всю ніч провести у молитві з Богом і практично не сказати ні слова. Коли слухаєте, ви вчитеся. Коли ми слухаємо слова Писання, ми показуємо себе учнями Бога (2 Тим. 3:16, 17).

Якщо ми квапимося виказати наші приватні молитви і щоразу робимо це поспішно, чи це позначиться на нас? Ми не поспішаємо утекти від тих, кого любимо, чи не так? Що ж до наших поспішних молитов, то чи не засвідчують вони міру нашої турботи про сім'янинів Божих, що ми думаємо про своє служіння і доручену нам справу? Ті, хто добре розуміє свої привілеї та обов'язки, знають, що потрібно проводити багато часу з Єговою у молитві. Вони розуміють, що молитва робить людей кращими, що вона поліпшує духовний настрій та допомагає цінувати життя.


Молитва творить спасіння.


Молитися треба спокійно, на неї має бути час, її треба обміркувати. Не кваптеся у своїх молитвах і не запам'ятовуйте їх, тому що цим ви знецінюєте ті переваги, які дає молитва. Якби окремі люди та сім'ї проводили більше часу в молитві, це могло б творити чудеса, зміцнюючи їхню духовність. Люди стали б щасливішими. Сім'ї використовують групову молитву як силу, що об'єднує. Молитва допомагає подолати розбіжності. Вона сприяє дружбі та миру. Здається, що це змушує людей забути про свої ревнощі та заздрість. Коли члени сім'ї моляться разом, рідко можна побачити, як вони б'ються один з одним. Яків просив нас «молитися один за одного», а Павло говорить християнам «постійно молитися» (Як. 5:16; Рим. 12:12).

Молитва за інших

Коли молимося Богу, ми робимо добру справу, але коли молимося Богу за наших братів, то робимо щось ще краще. Ми показуємо себе люблячими, зацікавленими та зрілими. Коли ми молимося за інших, ми доводимо Богові нашу зацікавленість у житті людей, ми виявляємо активну турботу про них. Наші молитви за дім Божий показують, що ми зацікавлені у зборі, його діяльності та добробуті.

Оскільки молитва є духовною силою, вона змінить наше ставлення до тих, за кого ми молимося. Цілком неможливо просити Бога виявити любов до того, хто нам особливо не подобається, якщо досі продовжуємо зі злістю ставитися до нього. Якщо ми продовжимо молитися, вся ворожість мине, і ми виявимо, що нам подобається ця людина. Любов до своїх братів характеризує вас з гарного боку (1 Івана 4:20, 21).

Дуже часто ми недостатньо палко молимося за наших братів. Це трапляється тому, що ми не знаємо їх особисто, або тому, що ми надто зайняті своїми власними справами та насолодами. Можливо, річ у тому, що нам не вистачає прихильності й любові до них. Якщо ми справді любимо, то пам'ятатимемо про них у наших молитвах. Молитися за інших має бути так само природно, як і молитися за себе.

Хороші наслідки молитви

Коли ми молимося за інших, ми стаємо більш милосердними й терплячими щодо них. Завдяки цьому ми стаємо привітними й радісними. Коли ми знаємо, що інші моляться за нас, це надає нам сміливості та сили. Апостоли закликали братів молитися за них. «Моліться, браття, за нас», – сказав Павло. «І вернув Господь Йовові втрату, коли він помолився за своїх друзів». Ісус повчав своїх послідовників «моліться за тих, хто вас переслідує, щоб вам бути синами Отця вашого, що на небі». Моліться за інших, як Христос. Це розвиває любов (2 Сол. 3:1; Йова 42:7-10; Мат. 5:44, 45).

Ми маємо молитися за інших не лицемірно. А наші молитви за них, мають бути викликані милістю та добротою Божою до нас. Своїми проханнями ми маємо показати, що хочемо, щоб усі люди прийшли до точного пізнання правди та врятувалися. Ми, як і Бог, не маємо хотіти, щоби хтось помирав. Молитва за інших викорінює гіркоту та злі думки з нашого розуму, звільняючи місце для добрих намірів. Молитва за інших надихає на гармонійну єдність і співпрацю (2 Кор. 9:14).

Якщо ми молитимемося за всіх братів, це означає, що ми полюбимо братів, яких зараз нам важко любити. Наша любов до них не означає просто помиритися з ними або бути з ними добрими та ввічливими. Це означає любити їх, як Христос полюбив нас. Любов Ісуса не знала меж, на відміну від нашої. Його любов мала необхідність віддавати все. Так має бути й у нас. Ісус сказав: «За тим пізнають усі, що ви учні Мої, якщо будете мати любов між собою». Ваші молитви показують, любите ви так чи ні (Івана 13:34, 35).

Моліться, щоб бути чесними

Коли ви молитеся Богові, щоб Він зростив у вас любов до праведності, доброті, великодушності, чесності та інших плодів духа, ви справді це маєте на увазі? Більшість знає, що в нашій природі є певна частка обману. Як часто ми говоримо та робимо те, що не маємо на увазі? Ми часто хвалимо, коли внутрішньо засуджуємо. Отже, чи чесні ми, коли говоримо, що хочемо бути чесними, що означає бути чесними у всьому та з усіма?

Чесність у бізнесі може коштувати нам прибутків. Правда в очі може вартувати нам втрати прихильності, просування по службі або навіть роботи. Ви ще хочете бути чесними? Якщо ви хочете бути чесними, незважаючи на обставини, моліться про це. Працюйте над цим. Не моліться про те, чого ви насправді не хочете. Будьте щирими у своїх молитвах. Будьте чесними, і ваші молитви будуть говорити про вас добре.

Чому необхідно?

Чесність очищає людину зсередини. Вона розвиває цілісність та прямоту. Це зміцнює розум для християнської діяльності. Чесність вселяє довіру та гармонію. Християнська любов та віра посилюються. Там, де йде щирий та чесний обмін думками, буде свобода думки та слова. В атмосфері чесності виграють усі. Єгова каже: «Молитва праведних до душі мені» (Прит. 15:8).

Багато молитов залишаються без відповіді, тому що їх неправильно промовляють. Дехто молиться із сумнівом і без переконання. Це не зовсім щирі молитви. Яків каже: «Нехай-бо така людина не думає, що одержить щось від Господа. Двоєдушна людина непостійна на всіх своїх шляхах». Ми повинні вірити, що Єгова допоможе.


Він дає нам те, що потрібно, а не те, що ми хочемо.


Давид молився, щоб мати чисте серце і твердий дух. І його молитва була почута. Ми можемо молитися про те чи інше, але це може бути зовсім не тим, що нам потрібно. Дехто молиться: «Боже, очисти мене, але не зараз». Інші кажуть: «Боже, зроби мене багатим, добрим і співчутливим», але упродовж всього тижня їхні дії показують, що їхня молитва — це просто промовляння слів (Як. 1:7, 8).

Оскільки християнство не є шляхом до світської слави і багатства, в щирій молитві не можемо просити про ці речі. Натомість християнин молиться про те, щоб не стати жертвою матеріалізму. Його бажання полягає не в тому, щоб балувати тіло або тішити око, а в тому, щоб віддавати себе і те, що він має. Безперечно, більше молитов було б почуто, якби люди не лише постійно просили, а й жертвували. Ваші добровільні пожертви самі говорять про вас.

Молитва не замінить зусилля

Молитва — не єдине, що є у поклонінні Богові. Люди проводять незліченну годину, молячись Богові, щоб Він дав їм речі і взяв їх на небеса, але вони ніколи не зможуть довести своє життя до ладу. Ці люди повинні засвоїти: те, як ми живемо, таке ж важливе, як і повторення щоденних молитов. Один гідний акт справедливості щодо свого брата коштує більше, ніж тисяча молитов, які славлять Бога як джерело справедливості. Якщо ми хочемо молитися правильно, ми також повинні правильно жити.

Ми повинні привчити себе до того, що правильна молитва не замінює розумних дій. Деякі люди вдаються до молитви головним чином як до засобу отримання чогось від Бога, коли інші засоби не спрацювали. Інші моляться лише тоді, коли виникають труднощі.

Такі молитви дуже егоїстичні та огидні Єгові, який відповідає на правильні молитви. Чи очікуємо ми, що Бог буде творити диво для нашої користі щоразу, коли ми молимося? На жаль, деякі люди так гадають. Керівництво Єгови доповнює, а не замінює наші власні думки та дії.

Молитва, яка ніколи не залишиться без відповіді

Як земний батько очікує, що його син виявить невелику ініціативу, використовуючи свій розум для пошуку і прийняття мудрих рішень для себе, і прийде до нього тільки з найважчими проблемами для керівництва, так і наш Небесний Батько бажає того самого від нас.

Єгова дав нам своє Слово, Біблію. Він очікує, що ми мудро скористаємося ним для його хвали і прийдемо до нього по пораду в розумінні та використанні його або ж з наміром висловити йому подяку. Якщо ми так зробимо, наші молитви будуть йому приємні. Якщо ми щирі у своїх молитвах, ми багато чого витерпимо, щоб побачити, як вони виконаються.


Спочатку ми молитимемося, а потім старанно працюватимемо над виконанням нашої молитви з вірою.


Коли Єгова побачить, що нас не зламає важка робота, піт, кров та сльози, наша молитва буде почута, якщо вона відповідає Його волі.

Тепер, коли ви молитеся, знайте, що малюєте яскраву картину себе перед Богом. Виявляйте повагу у своїй поведінці, моліться щиро та впевнено. Будьте чесними. Будьте певні, що правдива молитва ніколи не залишиться без відповіді. Перш за все, будьте смиренними і цінуйте привілей молитви. Ваші молитви не будуть брехати. Вони розкажуть правду про вас.