У що вірять Свідки Єгови?

 

  • Ви б запитали в упереджених книжників та фарисеїв, у що вірив Ісус?
  • Тоді навіщо слухати упереджені джерела, які говорять про те, у що вірять Свідки?
  • Нехай самі Свідки вам скажуть!

Іноді релігійні письменники обговорюють переконання Свідків Єгови. Однак, зважаючи на недружній та критичний тон цих дискусій, було б помилкою очікувати отримати від цих дискусій реальну картину того, у що насправді вірять Свідки Єгови. Ми ж не очікуємо отримати від книжників і фарисеїв точну картину того, у що вірив Ісус?

Бог Єгова і Ісус Христос

Оскільки "існує багато "богів" і багато "панів”, правдивий Бог має особисте ім'я, щоб відрізнятися від усіх інших богів: "Ти один, якого ім'я Єгова, Ти один є Всевишній над усією землею". Про Авраама, Ісака та Якова, Бог сказав Мойсеєві: "З ім'ям же моїм Єгова я не об'явивсь їм".

Ісус зробив це ім'я відомим для Своїх послідовників: "Я Ім'я Твоє виявив людям, що Мені Ти із світу їх дав". Свідки Єгови сьогодні так само роблять відомим ім'я Єгови: «Ви – свідки Мої, каже Єгова, а Я – Бог» Вихід 6:3; Псалом 83:18 (АСВ); Ісая 43:10-12 (АСВ); Івана 17:6; 1 Кор. 8:5.

Першим творінням Єгови був Його Син: "роджений перш від усякого творива", "Свідок вірний і правдивий, початок Божого творива" (Кол. 1:15; Об'яв. 3:14). До приходу на землю Ісус був відомий як Слово, або Логос, "і ніщо, що постало, не постало без Нього" (Івана 1:1, 3). Не бажаючи бути рівним Батькові, Він сказав: "Я нічого не можу робити Сам від Себе" і "більший за Мене Отець" (Івана 5:30; 14:28). Після всього вищесказаного Свідки Єгови не мають іншого вибору, як відкинути вчення про трійцю як таке, що не відповідає Писанню.

Адам та його покарання

Приготувавши землю для проживання людини, "Єгова Бог сформував людину з пороху земного. І вдихнув у ніздрі її подих життя; і стала людина душею живою". Зверніть увагу, людина не отримала безсмертну душу, вона стала живою душею. Бог наказав людині "плодитися і розмножуватися, і наповнювати землю, і підкорювати її": також дбати про сад і не їсти плодів із забороненого дерева (Буття 1:26-28; 2:7, 15-17 (АСВ).

Життя Адама залежало від його послуху. Якщо він не послухається, то "у той день, коли з'їси з нього, неодмінно помреш!". Адам і Єва не послухалися і були засуджені. До чого засуджені? До вічних мук? Ні, до смерті: "Бо ти порох, і до пороху вернешся". "Бо заплата за гріх смерть".


Смерть – відсутність життя.


У шеолі чи могилі "немає… ні роботи, ні роздуму, ані знання, ані мудрості (Буття 2:17; 3:19; Екл. 9:10: Римлян 6:23).
Адам був душею; Адам помер. Адамова "жива душа" померла? Так, "душа, що грішить, помре". "На смерть віддав душу свою", пророкував пророк про Ісуса (Ісая 53:12; Єзекіїль 18: 4, 20).

Згідно з Писанням, тварини також є душами, і тому ми читаємо: "Бо доля для людських синів і доля звірини однакова: як одні помирають, так само вмирають і інші, і для всіх один подих". Немає жодної суперечності між цими простими твердженнями (Буття 1:30; Числа 31:28; Екл. 3:19). Тому Свідки Єгови не вірять у доктрини про вічні муки та безсмертя людської душі.

Проблема верховенства

Щоб належним чином керувати людиною і захищати її, Бог дав їй "Помазаного херувима хоронителя", ангела-охоронця. Цей херувим захотів, щоб поклонялися йому, як Єгові Богу, і тому став зрадником і змусив людей проявити непокору до Бога (Буття 3:1-6; Єзек. 28:13-19; Матв. 4:9).

Це одразу викликало запитання: чия вина в тому, що людина згрішила? Хіба Єгова Бог зробив людину слабкою і водночас вимагав від неї досконалого послуху, якщо вона хоче жити? Так стверджував диявол, вихваляючись, що він може відвернути всіх людей від Бога. Дивіться книгу Йова, 1 і 2 розділ.

Таким чином, ім'я Єгови та його верховна влада були поставлені під сумнів. Щоб довести Свою вищість, а також те, що він може поселити на землі людей, які залишаться вірними йому, незважаючи на все те, що буде робити проти них сатана диявол, Єгова дозволив жити і першій людині, і дияволу. Він знав, що деякі з їхніх нащадків залишаться покірними Йому і таким чином підтвердять Його вищість. Починаючи з Авеля, у Єгови були вірні Свідки на землі (Прип. 27:11; Євр. 11).

Викупна жертва Христа

Щоб Його ім'я було прославлене, намір щодо землі був реалізований і люди, які зберегли вірність, могли отримати життя, Єгова послав у світ Свого Сина: "І душу Свою дати на викуп за багатьох" і "засвідчити правду" (Матв. 20:28; Івана 17:4; 18:37).

У діві зачатий, "Слово сталося тілом", "родився від жони" - таким чином він був реальною людиною з плоті та крові (Івана 1:14; Галат 4:4). За те, що Він довів, що досконала людина може зберегти вірність будучи спокушена дияволом, Бог воскресив Ісуса з мертвих і підвищив Його становище (1 Кор. 15:3-8; Филип. 2:5-11).

З дня П'ятдесятниці Бог кличе і готує "наречену", "мале стадо", тіло з 144 000 людей, "вибраних від землі", щоб розділити небесну славу і правління "як царі з [Христом] на тисячу років". Ці люди, Христос і Його наречена, є "Царством Небесним" (Матв. 5:10; Луки 12:32; Дії 2; Об'яв. 14:1-3; 20:5, 6; 21:9).

Однак Ісус помер і за "інших овець", яких буде багато (Матв. 20:28; Івана 10:16). До таких овець тепер звернено заклик: "Шукайте праведності, шукайте смирення, може, будете сховані ви в день гніву Єгови", день, коли вся земля буде у вогні [Божої] люті - в "Армагеддоні".

Звісно, не буквальна земля буде знищена, ​​бо вона перебуває навіки, але ця нечестива система речей, інакше кажучи, світ, богом якого є сатана (Екл. 1:4; Софонія 2:3 (АСВ; 3:8; 2 Кор. 4:4; Об'яв. 16:16). Про нього Ісус сказав: «Моє Царство не із світу цього», а учень Яків підтвердив: "Дружба зі світом - то ворожнеча проти Бога" (Івана 18:36; Якова 4:4). Тому свідки Єгови цураються його.

Друга присутність Христа та Новий світ

Нинішнє покоління бачить ознаки, що допомагають зрозуміти другу присутність Христа: "Бо постане народ на народ…буде голод, і відбуватимуться землетруси … вас будуть ненавидіти всі народи…. І цю добру новину про Царство будуть проповідувати по всій населеній землі" (Матв. 24). Зруйнувавши старий світ, як глиняну посудину, Христос створить Новий Світ, основою якого буде правда (Псалом 2:9; 2 Петра 3:13).

Тоді не буде більше війни, страху, бідності (Ісая 65:21; Михей 4:3, 4). Навіть згадають про мертвих, "буде воскресіння праведних і неправедних". Весь біль, смуток та плач будуть стерті, і навіть ворог – смерть – буде знищений. Земля перетвориться на один величезний рай.

Таким чином, Єгова буде виправданий, оскільки Його намір щодо землі цілком здійснився (Дії 24:15; 1 Кор. 15:26; Об'яв. 21:4).
Ось коротко про те, як Свідки Єгови розуміють вчення Біблії і в що вони вірять.