Правдивий Бог

 

• “Хто такий Єгова?” Це дуже давнє питання, що потребує негайного вирішення.
• Яке значення має це ім'я?
• Чому це важливо знати сьогодні?

Ким Він є?

ЄГОВА, Бог Всемогутній, Всевишній, ─ Творець усякої доброї речі. Він перебуває вічно і, крім Нього, немає іншого. Він створив небеса, розкинув їх подібно намету і наповнив їх Своєю славою. Він заклав основи землі та головний наріжний Камінь, побудував її згідно зі Своєю Всевишньою волею. Він зробив хмари одежею її і млу пеленами. Він зміцнив сонце в небесах для освітлення землі вдень і місяць, і міріади зірок для освітлення її вночі. Він перерахував усі зірки і дав кожній із них ім'я.


У Бога панує абсолютний порядок і немає безладдя перед Ним.


Він змусив зірки і планети зайняти свої встановлені місця, щоб вони рухалися своїми призначеними шляхами. Він зробив, щоб гори підняли свої голови високо над морями. Він наказав орлу піднятися над гірським кряжем і звити там своє гніздо в неприступному місці. Він одягнув землю і покрив її зеленню, наповнив великі ліси звірами та повітря птахами. Він досконало створив людину і зробив її володарем землі.

Єгова є «глибиною багатства і премудрості і знання Божого! Які незбагненні присуди Його і недосліджені дороги Його! Бо хто пізнав розум Господній? Або хто був дорадником Йому?». Висота Його влади і любові надто великі, щоб людина могла їх зрозуміти. Бог Єгова є початок і джерело всього істинного пророцтва. На доказ цього написано у пророка Ісаї: «Так говорить Єгова, Цар Ізраїлів та Викупитель його, Єгова Саваот: Я перший, і Я останній, і Бога нема, окрім Мене! І хто зветься, як Я? Хай розкаже про те, й хай звістить те Мені з того часу, коли Я заклав у давнині народ, і хай нам розкаже майбутнє й прийдешнє» (Ісаї 44:6, 7, АСВ).

Значення Божих імен

Великий Творець відкрив Себе Своїм створінням під різними іменами, і кожне з цих імен має глибоке значення.

Ім'я БОГ ─ означає, що Він є Творцем будь-якої доброї речі.
Ім'я ВСЕДЕРЖИТЕЛЬ ─ означає, що влада Його не має меж і що немає нічого, що могло б з успіхом чинити Йому опір.
Ім'я ВСЕВИШНІЙ ─ означає, що Він понад усе і над всім.
САВАОТ ─ це Бог війни і проявить Він Себе зі всією силою в Армагедоні. «Господь Муж війни, Єгова Йому Ймення!».
Його ім'ям ЄГОВА ─ виражені заміри Його щодо Своїх творінь.

Хто такий Єгова, щоб ми слухали Його?

Володарі цього світу ставлять це запитання ще сьогодні, тому що вони не знають Його, так як і багато століть тому не знав єгипетський фараон, коли зухвало відказав Мойсеєві: «Хто цей Господь (Єгова), щоб я послухав голосу Його, та відпустив сини Ізрайлеві. Не знаю Господа (Єгову), і не відпущу Ізраїля!». (2 Мойсея 5:2). Фараон і єгиптяни признавали своїх власних богів за господів.

Промовляючи до ізраїльтян, Мойсей наголошував на Того, Хто послав його в Єгипет. «І сказав Мойсей до Бога: ”Ото я прийду до Ізраїлевих синів та й скажу їм: ”Бог ваших батьків послав мене до вас”, то вони запитають мене: ”Яке Ім'я Його? Що я скажу їм? ” І сказав Бог Мойсеєві: ”Я Той, Що Є”. І сказав: ”Отак скажеш Ізраїлевим синам: Сущий (ЄГОВА) послав мене до вас”. І сказав іще Бог до Мойсея: ”Отак скажи Ізраїлевим синам: Єгова, Бог батьків ваших, Бог Авраама, Бог Ісака й Бог Якова послав мене до вас. А оце Ім'я Моє навіки, і це пам'ять про Мене з роду в рід”». (2 Мойсея 3:13, 14, 15, АСВ).

В іншому місці св. Письма, Він стверджує: «... Я Єгова. І являвсь Я Авраамові, Ісаакові і Яковові, як Бог їх Всемогутній, з іменем же Моїм Єгова Я не об’явивсь їм». (2 Мойсея 6:2, 3, АСВ).


В оригіналах св. Письма ім’я Бога «ЄГОВА по-єврейськи ‏יהוה або ЄГВГ» трапляється 6823 рази.


Написані вони по-єврейськи, деякі по-сирійськи до народження Ісуса Христа. На грецьку мову ці писання були перекладені приблизно в 280р. перед Христом. Уже незадовго до цього євреї припинили вимовляти те ім’я через забобонний страх, щоб не призивати його марно. (2 Мойсея 20:7). Тому, коли читали писання, замість «Єгова» вимовляли Адонай (Господь), або Ельогім (Бог). Письменники у грецькому Письмі використовували Септуагінт Версію. Вони цитували з цього грецького тексту, який містив ім’я Всемогутнього Бога Єгови. Пізніше переписувачі стали пропускати ім’я Єгова, замінюючи на Господь або Бог.

Сучасні переклади містять 4-7 місць, де вказано ім’я Єгова. Бог не допустив, щоб cатана повністю затер ім’я Всевишнього. Той, хто бажає дослідити це питання і утвердитись у цьому, той знайде підтвердження у Біблії.

Що ми знаємо про Єгову?

• Єгова є справедливий. Отже, Він завжди є правдивий і добрий. «Він Скеля, а діло Його досконале, всі бо дороги Його справедливі, Бог вірний, і кривди немає в Ньому, справедливий і праведний Він». (5 Мойсея 32:4).
• Єгова є всемудрий. Він не може ніколи зробити помилку. Знаючи це, творіння може краще навчитися мудрості. «Коли ж у кого з вас не вистачає премудрости, нехай просить у Бога, Котрий дає всім щедро та й не відмовляє, то й дасться йому». (Якова 1:5).
• Єгова ─ несамолюбний. Отже, Він є любов.

Знання цього факту допомагає творінню любити. «Перш усього ж майте один до одного щиру любов, бо любов покриває множество гріхів». (1 Пет. 4:8). Задля Свого несамолюбства Він постарався для Свого сотворіння про життя через Свого Любого Сина Ісуса Христа. «У сьому явилась любов Божа в нас, що Бог Сина Свого Єдинородного у світ послав, щоб ми жили через Нього. У сьому любов, не що ми полюбили Бога, а що Він полюбив нас, і послав Сина Свого на вблагання за гріхи наші». (1 Івана 4:9, 10).


Немає іншого способу, щоб можна отримати вічне життя.


Хто не отримає життя в такий спосіб, той мусить пропасти. Знання цього факту допомагає створінню шукати Бога через Ісуса Христа і жити. У св. Писаннях сказано: «Життя ж вічне – це те, щоб пізнали Тебе, єдиного Бога правдивого та Ісуса Христа, що послав Ти Його». (Івана 17:3). Бог Єгова підкреслює велике значення того, що Він неодноразово давав Свої попередження, кажучи устами пророка Свого: "І дізнаються вони, що Я ─ Господь Єгова". Таким чином Він змусить усіх дізнатися, що Він є Всевишній, і що зло має скінчитися навіки. Для знищення всього зла на землі Він проявить Свою силу і доведе всім, що Єгова Бог є ─ Всесильний.

Єдиний достойний хвали і слави

Єгова – Бог, який ніколи не мав початку. Був час, коли Єгова був сам на сам у цілому просторі. Все життя, енергія і думки містились тільки у Ньому. Він досконалий і не відчуває браку ні в чому.


Єгова вічно Царює над цілим простором вселеної.


Тільки Йому належить вся честь, хвала і слава. Апостол Павло писав: «Цареві ж вічному нетлінному, невидимому, єдиному премудрому Богу честь і слава на вічні віки. Амінь». (1 Тим. 1:17). Так, як Він є безсмертний і вічний, то Він є джерелом життя. «Бо в Тебе джерело життя; в Твоєму сяєві побачимо світло». (Пс. 36:9). Щоб людина могла набути життя вічне, їй необхідно пізнати істину. Істина найбільшої важливості є пізнання Бога Єгови.

Прийшов час, і Єгова став творити. Уже перші слова Біблії показують Його як Творця: «На початку Бог сотворив небо і землю» (1 Мойсея 1:1). Відразу після цього, у наступних главах св. Письма, з’являється вислів «Бог Єгова», який надалі супроводжує весь час творення. Ми читаємо: «Це початок настання небес і землі, як створено їх того часу, коли Єгова Бог творив небо і землю» (1 Мойсея 2:4-22).

Його перші сотворіння були духовні особи, духи, як Він. Читаємо: «Бог – дух, і ті, що поклоняються Йому, мусять поклонятися Йому духом і правдою». (Івана 4:24). Тому, що Він дух, то Єгова є невидимий для людського ока. Мойсеєві Він сказав: «Не можна тобі бачити лице Моє; бо не житиме людина, що бачила лице Моє» (2 Мойсея 33:20). Хоч Бог невидимий для людського ока, все ж таки Він виявив Себе для людини через дивні творіння.

Давид у псалмах писав: «Благослови Господа (Єгову), душе моя!»

Найбільший ворог Єгови

Чому панує таке неймовірне незнання щодо Бога та Його благості щодо людини?

Багато століть тому сатана, ворог Божий, повстав проти Бога, спокусив людину до непослуху. З того часу людина втратила право на життя і була осліплена сатаною до істини. Для досягнення цього сатана користувався різними допоміжними засобами: релігією, політикою, комерцією та іншими соціальними структурами.

Ці представники є лицемірами, і сатана користується ними, щоб з їх допомогою відвернути людей від Бога Єгови і завести їх у пітьму. Бог, зрозуміло, міг запобігти цьому, але мудрість Його, якою Він керується, вказала Йому, дозволити ворогові-сатані переступити межу зла, щоб в установлений Богом час довести всім Своїм обдарованим розумом створінням, що Він є Всевишній і що всі, що бажають мати життя, повинні коритися Йому і ходити дорогами праведності.


Найбільша істина, якої повинні навчитися всі люди, є істина про Царство Боже.


Це Царство повністю виправдає ім'я Бога Єгови і Його слово, і воно принесе людям рай і нескінченну радість. Більшість із них не знає, що вони є слугами сатани. Їх оточила темрява і пітьма: «для невіруючих, яким бог цього віку засліпив розум, щоб для них не засяяло світло Євангелії слави Христа, а Він образ Божий» (2 Кор. 4:4).

Погляньте тепер об’єктивно і без упередження на факти, що існують у наші дні. Ніколи від часу всієї людської історії не було так багато несправедливості та безбожності на землі, як у наш час. Поряд із надзвичайною кількістю матеріальних благ, достатніх для задоволення потреб людей, ми бачимо неописану потребу і страждання. Правителі всіх народів землі стверджують, що вони вишукують засоби проти всіх цих страждань, обіцяють покращати життя, притягуючи комерційні, релігійні та інші структури.

Незважаючи на це, всі, що називають себе вчителями Біблії, не тільки відмовляються прийняти ці повчання, але докладають усіх зусиль, щоб утримати людей у незнанні про істину. Ці лицемірні народи зловживають іменем Христа і Бога, щоб прикрити ними свої самолюбиві та лицемірні задуми, коли народ продовжує страждати. Господь Бог передбачив багату можливість для всіх цих народів навчитися з Його слова істині відносно Царства Його; що Царство є єдиним істинним засобом, що може врятувати людство.