Наскільки цінна Біблія?

Незвичайна книга

Найдавніша книга у світі, Біблія, як і раніше, залишається світовим "бестселером" (популярною книгою). Її тираж зараз наближається до позначки 3 мільярди екземплярів. Жодна інша книга, повністю або частково, не була перекладена на таку кількість мов – понад 1125!

Жодна інша книга не обійшла всю Африку, не досягла серця Азії, не потрапила на віддалені острови далекого Тихого океану, не проникла в замерзлу пустелю островів, населених ескімосами і, крім того, знаходиться на полицях усіх наукових бібліотек світу.


Жодна будь-яка інша книга не мала такого сильного впливу на життя, історію та культуру цілих рас людей.


Історичну цінність Біблії неможливо переоцінити, бо жодна інша книга не проникає в минуле так далеко і не дає такого детального звіту про важливі події. У перших розділах, написаних понад 3460 років тому, вона цитує близько десятка письмових документів, датованих сотнями, а деякі й тисячами років раніше. У той час, як від інших стародавніх історичних книг збереглися лише фрагменти або, можливо, один-два манускрипти, Біблія може похвалитися тим, що сьогодні в бібліотеках зберігається понад 14 000 рукописів, деякі з яких були написані ще до народження Христа.

За літературну цінність вчені дають Біблії найвищу оцінку як найкращому літературному твору у світі. Науковці стверджують, що вона перевершує праці Гомера, ораторії Цицерона, поезію та лірику Піндара та філософію Платона. У Біблії можна знайти найкращі зразки оповідань, історичних записів, юридичних документів, пісень, поезії, прислів’їв, ораторського мистецтва, проповідей, романів, драм та інших літературних форм. Однак, як це не дивно, головна цінність цієї книги для нас полягає не в її історичних та літературних особливостях.

Докази правдивості

Біблія має найбільше значення для людей у ​​наш атомний вік, тому що вона є богонатхненним Словом правди.

Цей факт, хоч і не применшується насмішниками, може бути доведений поза всякими сумнівами. Археологи розкопали безліч стародавніх колоній, пам’ятників та глиняних табличок з написами, що підтверджують біблійну розповідь про події. Геологія та її знахідки у викопних відкладах та товщах гірських порід додали безліч свідчень на доведення біблійних записів. Багато інших наукових фактів, відомих людині, також надали достовірності та правдивості тому, що написано в Біблії.

Нехристиянські письменники давнини, як-от: Тацит, Цельс, Луціан, Светоній, Йосип Флавій, Пліній Молодший та ін. – підтверджують багато історичних імен, місць і подій, згаданих у Писаннях. Все це доводить, що Біблія не є збіркою вигаданого фольклору та міфічних казок, а навпаки, - безперечно правдива.

Доказ Божественного натхнення

Але Біблія – це більше, ніж просто праця чесних людей: це більше, ніж просто точна історія стародавніх подій. У ній багато пророцтв, описів подій майбутнього. Жодна людська уява не може передбачити майбутнє з відповідним ступенем точності або так достовірно, як це робить Біблія. Отже, це є найпереконливішим доказом того, що Біблія була написана під божественним натхненням. Її справжнім Автором є Єгова Бог, як написано: "Бо пророцтво ніколи не було з волі людської, а звіщали його святі Божі мужі, проваджені Духом Святим" (2 Петра 1:21).


Чому комусь може здатися неймовірним те, що Творець складного атома і Творець безмежного космічного всесвіту міг створити таку просту річ, як книга?


Все, що Йому потрібно було зробити, - це надихнути посвячених і відданих людей своєю активною силою чи святим духом, а вони, в свою чергу, могли записати те, що продиктував Автор, що вони й зробили. В результаті, хоча для написання Біблії використовувалися майже 40 різних людей, праці цих осіб, які жили протягом 1600 років і, за рідкісними винятками, не знали один одного, перебувають у досконалій гармонії. Вони сплетені в єдину тему і точно пророкують на сотні, навіть тисячі років уперед багато подій, які згодом відбулися. Воістину, Біблія – це Слово єдиного Владики, Єгови Бога, єдиного, хто знає майбутнє, а також минуле, сьогодення і кінець від початку.

Збережена для певної мети

Якби не той факт, що Єгова Бог був Хранителем Біблії, а також її Автором, вона б ніколи не дожила до наших днів. Минулими століттями її вороги кількісно набагато перевершували її друзів.


Жодна інша книга не страждала від такого організованого та демонічного протистояння. Жодна історія не сповнена більшого жаху і трагедії, ніж та, що розповідає про боротьбу Біблії за життя. Протягом століть тривала боротьба, залишаючи поле битви червоним від крові тих, хто відстоював Біблію.


Чому ж написане Слово Боже збереглося до наших днів всупереч усім спробам знищити його? Відповідь проста: "А все, що давніше, написане нам на науку, щоб терпінням і потіхою з Писання ми мали надію" (Римлян 15:4). Бог по своїй милості вважав за потрібне зберегти досвід давніх людей, щоб він служив прикладом і "написане нам на науку, бо за нашого часу кінець віку прийшов" (1 Коринтян 10:11). Тому ми повинні брати його до уваги, як сказано далі: "Усе Писання" є "корисне для навчання, для докору, для настанов, для виховання в праведності, щоб Божа людина була досконала, до всякого доброго діла готова" (2 Тимофія 3:16, 17). Без сумніву, "Слова Єгови – слова чисті" (Псалом 12:6, НМ).

Біблія – слово розради і потіхи

Без Біблії людина ніколи б не зрозуміла, чому це покоління пережило дві світові війни і зараз стоїть перед третьою; чому на його долю випали найбільший голод, найстрашніші хвороби, найсильніші руйнації від землетрусів. Не розуміють праведні люди і того, чому безбожне християнство так себе поводить. Удаючи, що поклоняється Богу, воно відкидає Його Слово - Біблію, як фольклор або міфологію, і замінює його вченнями та філософіями людей.

Натхненний апостол добре описує цих "фальшивих християн", що вони "самолюбні, грошолюбні, зарозумілі, горді, богозневажники, батькам неслухняні, невдячні, непобожні, нелюбовні, запеклі, осудливі, нестримливі, жорстокі, ненависники добра, зрадники, нахабні, бундючні, що більше люблять розкоші, аніж Бога. Вони мають вигляд благочестя, але сили його відреклися. Відвертайся від таких" (2 Тим. 3: 1-5).

Тільки подумайте про це! Райська земля, вільна від злочинів, лиха, війни, нестачі продуктів харчування, хвороб та смутку, і навіть від самої смерті!


Такою є славна перспектива, що відкривається в Біблії для всіх прихильників праведності.


Бог має намір встановити саме таке Теократичне Царство, і Він це зробить. Слово вийшло з уст Його, і воно буде сповнене. "Слово, промовлене, Єговою, - навіки" (Ісая 40:8; 1 Петра 1:25, НМ).

Отже, вивчайте це Слово правди й дотримуйтеся його порад і вказівок, щоб дізнатися, як пережити кінець цього злого світу і жити вічно в досконалих благословенствах Нового Світу.