Що таке Армагедон?

 

Святе Письмо дає відповідь, що це битва великого дня Бога Вседержителя, і що в тій битві жоден народ не втече від Божого покарання (Об. 16:13-16; Єремії 25:29-35).
Армагедон – гора згромадження військ, де «Ар» - гора, пагірок; «Магеддо» - зібрання військ.

Хто буде воювати в Армагедоні?

Святе Письмо відповідає, що ворог Бога Єгови сатана збирає всі свої сили з лукавих ангелів і людей на війну проти сил справедливості. В Об’явленні, 12-му розділі, написано, що сатана знає, що йому мало часу вже залишилося і, очевидно, також знає і те, що він не може виграти битви Армагедон. Але його ціль – зібрати всі народи й кинути їх у прірву, щоби таким чином відвернути все людство від Бога і доконати свій зухвалий виклик (Об. 16:13-16; 12:12).

На протилежному боці, навпроти ворога сатани, стоїть Ісус Христос і всі сили справедливості. Тепер уявіть собі цю переможну армію Всемогутнього Бога під керівництвом Польового Маршала, Христа. В (Об. 19:11-15) Його показано як Того, хто приходить на Своєму військовому коні, що описують такі слова: «Ось білий кінь, а Той, Хто на ньому сидів, зветься Вірний і Правдивий, і Він справедливо судить і воює. Очі Його, немов полум'я огняне, а на голові Його багато вінців. … А ім'я Йому – Слово Боже. Війська небесні … їхали вслід за Ним на білих конях. А з Його уст виходив гострий меч, щоб ним бити народи…». Його армія складається із сил святих і праведних ангелів, котрі завжди були праведні й вірні Богу Єгові. Ісус Христос – справедливий Володар світу, Цар над царями і Пан над панами».


Прийшов час на Його Царювання.


Тому Бог промовив до Свого Любого Сина такими словами в Псалмі 110:2: «Царюй серед ворогів Твоїх!» Отримавши цей наказ, Христос викинув сатану з неба, а опісля Він знищить лукаве правління сатани над всім світом.

Святе Письмо, а також зовнішні докази, безперечно, засвідчують, що Царство Єгови прийшло і що Ісус Христос прийшов вдруге, увінчаний всією силою і владою. Єгова говорить: «Я помазав Царя Мого над Сіоном, святою горою Моєю, … дам Тобі народи в спадщину Твою, а всю землю у володіння Твоє… Жезлом залізним розіб’єш їх, як череп’я, потрощиш їх» (Пс. 2:6-9). У Псалмі 110:5, 6 написано, що Єгова дасть Свій наказ – і битва Всемогутнього Бога розпочнеться.

Опис битви згідно зі Святим Писанням

Ми не маємо відповідних слів, щоб описати ту битву, але наведемо декілька текстів зі Святого Письма, щоби дати вам зрозуміти, як Господь Ісус Христос, правильний Володар світу, знищить організацію сатани дощенту. Єгова часто заявляв через Своїх пророків, що всі люди будуть знати, що Він – Всемогутній Бог, ім’я Котрого Єдиного – Єгова. «І нехай вони знають, що Ти, Твоє Ймення Єгова, Сам Ти, Всевишній, на всій землі» (Пс. 82:19).

Сьогоднішні керманичі або володарі землі, маючи величезні багатства та вплив, армію і флот, поліцію й інші знаряддя до знищення, безумно думають, що вони заховалися в непоборимих окопах і що їхня сила є незламною. Але об’явлення сили Єгови в Армагедоні буде таке велике, що всі земні володарі пізнають, що вони є ніщо, і що всі вони не значать навіть стільки, скільки «крапля води у відрі, або як пилинка на вагах…, всі народи перед Ним - ніщо» (Іс. 40:15, 17).

Єгова заявив, що з виступом Його великої армії народи землі будуть хитатися, неначе п’яні, і вся мудрість покине їх (Пс.107:27). Пророк Аввакум говорить про Господа: «Ступив Він … – і затремтіли народи; розпалились гори вічні … Ти розділяв води земні … безодня застогнала голосно й неначе зняла руки свої вгору» (Аввак. 3:6, 9, 10).

«Премудрі» цього світу скажуть, що таке є неможливим, але біблійна історія про великий потоп, який поглинув увесь світ, мала б навчити їх краще.


Сила Єгови є безмежна.


У минулому Єгова зробив такі речі буквально, і в Армагедоні Він знову зробить їх, як буквально так, і символічно, і ще з більшою силою, ніж колись. «Тому тодішній світ, водою поглинутий, згинув. А теперішні небо й земля заховані тим самим словом, і зберігаються для вогню на день суду й загибелі безбожних людей» (2 Петра 3:6, 7).

Реальні приклади минулого

Коли Єгова мав випровадити Своїх людей з Єгипту, Він навів страшну темряву на єгиптян, щоби вони нічого не бачили. А ізраїльтянам у той самий час Він дав світло (Вихід 10:21-23). Це показує, що світ буде знаходитись в темряві щодо заміру Божого, тоді як народ Божий буде просвітлений правдою. У битві з Сісерою ріки розлилися і затопили величезну кількість народу (Судів 5:20, 21).

Писання стверджують, що у битві Армагедон земля буквально розколеться, і з тих відкритих місць випливуть ріки і затоплять безліч ворогів. Також моря вийдуть з берегів, і це потягне за собою страшенне знищення. Коли Ісус Навин провадив армію вибраних людей Єгови проти Його ворогів, тоді Бог учинив так, що сонце і місяць спинилися, і великі брили льоду падали з неба, вбиваючи безліч ворогів (Іс. Навина 10:10-14).

Аввакум говорить про Армагедон так: «Сонце і місяць зупиниться» (Аввак. 3:11), і тоді лише одиноке світло буде линути від вогняних стріл і списів Господа. Саме про цю битву Єгови Ісая писав: «Настає день Єгови, день гніву палкого, щоб обернути землю на пустелю й винищити грішників на ній. Небесні зорі й світила не світять: сонце, сходячи, темніє, і місяць не світить світлом своїм. Я скараю люд за зло, а безбожників за їхні беззаконня; зроблю кінець гордині гордовитих і впокорю зухвалих гнобителів» (Ісаї 13:6-11; Йоіла 3:15, 16 АСВ).

Всесвітній переполох та кінець злої системи

Уявіть собі, якщо лишень зможете, переполох, який огорне земну частину сатанинських сил, оточену густою темрявою. Сонце і місяць не дадуть їм найменшого світла; гори будуть танути; земля буде розступатися і тріскатися; нові ріки поринуть бурхливо вперед, а моря кинуться на гори, і хвилі їхні затоплять землю. Дикі звірі із зоологічних заповідників, а також із лісів кинуться на армію ворога, коли огненні стріли й списи з неба будуть пронизувати повітря, вбиваючи мільйони. Такого переляку, який огорне всіх людей, неможливо описати. Тоді сталеві шоломи і газові маски не дадуть жодного порятунку. Люди думали, що армії світу є непоборні, але переконаються, що вони – лише слабкі створіння.

І що ж тоді будуть робити армії землі? Господь розповів у Своїй історії про битву Гедеона, записавши її в сьомому і восьмому розділі Суддів. Ті земні армії, перелякані на смерть, у густій темряві, будуть битися між собою і нищити одна одну. Тут відповідають слова Захарії, а саме: «І настане тоді між ними велика мішанина від Єгови, так що вони хапатимуть одне одного за руку, і буде здійматися рука проти руки ближнього свого» (Захарії 14:13 АСВ).

Останки сатанинської земної армії будуть намагатися знищити тих, що стали на бік Божого правління, та Господь покарає всі народи, котрі воювали проти Його організації Своєю карою (Захарії 14:12).


Це переконає їх, що воює Єгова.


Довгі століття Єгова стримувався і дозволяв Своїм ворогам зневажати Своє Ім’я і противитися Своїм свідкам, але прийшов час, коли Господь заявив, що Він розгнівається. Тепер вірні послідовники Ісуса покірно зносять наруги сатанинських земних представників; та заради їх заохочення Єгова промовляє до них через Свого пророка Софонію: «Оце ж ждіть на Мене, – говорить Єгова, – до того дня, як устану, щоб пустошити; бо Я постановив позбирати народи, поскликати царства, щоб на них досаду Мою зігнати, стрясти на них жар гніву Мого. Від огню-бо ревності Моєї загине вся земля» (Софонії 3:8 АСВ). У минулому було багато клопоту на землі, але про Армагедон Ісус сказав: «Це буде велике горе, якого світ ніколи не бачив» (Матвія 24:21- 44).

Чому битва Армагедон є необхідна?

Коротко Святе Письмо відповідає на це запитання: «Земля належить Богу Єгові; Він створив її для людини, щоб вона жила на ній, якщо людина буде слухняною і буде чинити те, що є правдиве. Сатана хвалився, що він зможе відвернути всіх людей від Бога, і йому дозволено це зробити. Час сатани уже скінчився. Єгова дав Слово, що Він установить Своє справедливе правління, зробить Свого Любого Сина Ісуса Христа Відкупителем і Спасителем людства і Володарем світу.


Все це Він виконав.


Боже Царство уже прийшло. Ворог сатана не хоче вступитися, але зухвало готується вийти проти Бога і Його Христа. Отже, сатана і його організація мусять бути знищені, і це знищення Бог звершить через Свого Сина. Сатана і його агенти вихваляються, що земля належить їм і що вони керують нею, як їм подобається. Як колись фараон, так тепер вони кажуть: «Хто це Єгова, щоб я мав слухати голосу Його?» Та Єгова покаже Свою силу всім створінням і виправдає Своє Ім’я і, зрештою, відкриє людям дорогу до життя (Вихід 5:1-4; 6:1-3)

Люди організували різні форми правління і підтримують їх. Вони відмовилися дослухатися Слова Єгови, але піддалися лукавому впливу сатани, хитро ужитого через своїх релігійних агентів, а наслідком цього є те, що всі народи, правління і їх провідники були під контролем самолюбного і зіпсованого класу людей. Їхній кінець уже прийшов, і тому Єгова промовляє до них через Свого пророка: «Земля опоганена володарями, тому що вони порушили закони, змінили устави і зламали віковічний заповіт», тому правителі світу будуть знищені (Іс. 24:3-6).

Порушення закону Божого і його наслідок

У законі Бога Єгови сказано: «Шануватимеш Єгову, Бога твого» і «шануватимеш Його Ім’я», даючи свідчення перед людьми про Його Ім’я і Царство. Бог наказав всім людям розказувати правду з Його Слова, але правителі цього світу, а особливо релігійна сила, маючи великий вплив, кажуть: «Ви не можете розказувати правду, бо інакше порушите релігійні почуття наших людей». Тому вони замінили Божі установи на людські.

Крім того, віковічна угода вказує на святість життя і каже: «Не вбиватимеш». Кожен народ на землі порушив цю віковічну угоду через непотрібне і непоправне пролиття крові. Лише Бог Єгова може дати життя, тому що Він є його джерелом. Він один має право сказати, коли і як життя може скінчитися; і хто вбиває супроти Божого Закону, той ламає віковічну угоду. Зло повинно бути знищене, і це зробить Єгова. «І будуть побиті Єговою в день той лежати від краю землі й аж до краю землі: не будуть оплакувані, і не будуть позбирані, і не будуть поховані – гноєм стануть вони на поверхні землі!... (Єремії 25:33 АСВ).

А сьогодні ми бачимо, як збувається одна з останніх ознак наближення кінця цього старого світу, висловлена Ісусом: «І проповідуване буде це Євангеліє Царства по цілому світові, на свідчення народам усім. І тоді прийде кінець!» (Матвія 24:14).


«А про день той і годину не знає ніхто: ані ангели небесні, ані Син, а лише Сам Отець. Тому будьте готові й ви, бо прийде Син Людський тієї години, коли ви й не підозрюєте!» (Матвія 24:36,44)